Jabłka kojarzą się głównie ze słodkościami i deserami. Jeśli już to jako dodatek do wytrawnych dań, to najczęściej karmelizowane z cukrem. Okazuje się, że podane z majerankiem i szczyptą soli są naprawdę pyszne i mogą stanowić samodzielną przystawkę do obiadu. Przygotujesz ją błyskawicznie.
Jest to jednocześnie świetny sposób na wykorzystanie świeżej żurawiny, bardzo zdrowej. Te smaczne czerwone kulki bez trudu możemy dziś kupić w supermarketach, bez konieczności polowania na bazarkach. Przepis znalazłam w „Kuchni pięciu przemian-zima” Anny Czelej. Bardzo polecam!
Składniki:
- 3-4 jabłka
- garść żurawiny
- kawałek świeżego imbiru (ok.1 cm)
- 4 łyżki oleju
- szczypta soli
Wykonanie:
- jabłka obrać, pokroić na ósemki, włożyć na patelnię z rozgrzanym olejem, imbirem i solą, dodać żurawinę, posypać majerankiem i smażyć około 6-8 minut
SMACZNEGO!

Na moim blogu gotuje dla Was już od 8 lat. Uwielbiam dzielić się moimi domowymi przepisami, które smakują mojej rodzinie. Koniecznie daj znać, jak smakowały Ci moje przepisy w komentarzach 🙂